Aktualności

19 października 2023

Budowa Designer Outlet Kraków ruszyła z pełną mocą

Budowa Designer Outlet Kraków ruszyła z pełna mocą. Nowoczesne centrum outletowe z ponad 100 sklepami znanych marek modowych i lifestylowych zostanie otwarte wiosną 2025. Tworzony przez KG Group obiekt będzie wyjątkowym miejscem zakupowym na mapie Krakowa i Małopolski.

 

- Designer Outlet Kraków to projekt unikatowy z wielu względów. Budujemy centrum outletowe, które zarówno ze względu na bogatą i różnorodną ofertę handlową, jak i atrakcyjną lokalizację stanie się magnesem nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale także całej Małopolski i sąsiednich województw. Ponadto centrum będzie dopełnieniem oferty tworzonego przez nas kompleksu handlowego z dwoma funkcjonującymi już centrami Atut Galicyjska - podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group, inwestora i dewelopera Designer Outlet Krakow oraz właściciela 11 centrów handlowych Atut.  

 

W Designer Outlet Kraków znajdzie się ponad 100 sklepów znanych marek modowych i lifestylowych z codzienną ofertą w przedziale rabatowym od -30 do -70%. - Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym projektem w Polsce. To dla nas bardzo ważny rynek, na którym zarządzamy już trzema centrami Designer Outllet i który daje pole do dalszego rozwoju. Jesteśmy pewni, że Designer Outlet Kraków, zlokalizowany w najczęściej odwiedzanym mieście w kraju i w jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych Polski, będzie bardzo popularnym miejscem zakupów dla mieszkańców Krakowa, a także turystów krajowych i zagranicznych - mówi Thomas Reichenauer, założyciel i dyrektor zarządający ROS Retail Outlet Shopping, zarządcy centrum Designer Outlet Kraków. ROS Retail Outlet Shopping to międzynarodowa firma zajmująca się między innymi zarządzaniem centrami handlowymi. W jej portfolio znajduje się kilkanaście centrów outletowych w całej Europie, w tym 3 w Polsce - w Gdańsku, Sosnowcu oraz Warszawie. 

 

Przedstawiciele KG Group i ROS Retail Outlet Shopping w ubiegłym tygodniu podpisali akt erekcyjny budowy Designer Outlet Kraków, którym oficjalnie zainaugurowali budowę obiektu. - Od kilku miesięcy prowadziliśmy prace przygotowawcze, polegające między innymi na uporządkowaniu terenu. Teraz z pełną mocą przystąpiliśmy do budowy centrum Designer Outlet Kraków. Liczymy, że dzięki dotychczasowemu doświadczeniu prace będą przebiegać zgodnie z założonym planem i już wiosną 2025 roku klienci będą mogli cieszyć się zakupami w centrum - zapowiada prezes KG Group.  

 

 

 

Designer Outlet Kraków już w 2025 r. mat.pras.

Designer Outlet Kraków stanie się nowym miejscem zakupów typu outlet dla Krakowa i regionu Małopolski, a także punktem odwiedzin dla ogromnej rzeszy turystów wizytujących Kraków co roku. 

 

Nowe centrum outletowe wyróżniać będzie nie tylko doskonała oferta i lokalizacja, ale także wyjątkowy projekt. Wnętrza nasycone będą naturalnym światłem dziennym, dostępnym dzięki zastosowaniu świetlików dachowych, a szerokie korytarze ze strefami relaksu oraz kawiarnie i restauracje sprawią, że centrum będzie wyjątkowym miejscem do zakupów i spędzania wolnego czasu.  

 

Do dyspozycji klientów kompleksu będzie 2000 miejsc parkingowych w systemie podziemnym i naziemnym, a tuż obok znajduje się przystanek autobusu miejskiego 

 

Designer Outlet Kraków powstaje w okolicy ulic Nowohuckiej i Galicyjskiej, centralnej części miasta od lat utożsamianej z handlem. To bardzo korzystna lokalizacja z wielu względów. Z jednej strony dzięki dynamicznie rozwijającej się infrastrukturze mieszkaniowej w sąsiedztwie, a z drugiej doskonałej komunikacji z autostradą A4, łączącą Rzeszów, Kraków i Wrocław, oraz z drogą ekspresową S7, łączącą Gdańsk z Krakowem. Obydwie drogi nie tylko są głównymi krajowymi trasami przelotowymi, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską – jako arterie komunikacyjne popularne wśród mieszkańców Krakowa i służące do przemieszczania się między dzielnicami. 

 

Według badań GfK z lutego 2020 roku obszar oddziaływania centrum to 4,86 miliona mieszkańców oddalonych o maksymalnie 90 minut jazdy samochodem