Aktualności

24 września 2018

Cracovia Outlet i CH Atut na Shopping Center Forum 2018

KG Group zaprezentuje swoje projekty podczas jesiennej edycji targów Shopping Center Forum 2018. Przedstawimy zarówno dynamicznie rozwijającą się sieć Centrów Handlowych Atut, jak i nasz flagowy projekt  – centrum Cracovia Outlet.

 

Cracovia Outlet

 

Centrum Cracovia Outlet powstanie w ramach parku handlowego o powierzchni blisko 60 tys. mkw., znajdującego się na obszarze 15 ha. Na 21 tys. mkw. centrum outlet planowanych jest 120 sklepów znanych i pożądanych marek w stałych przecenach. W skład całego kompleksu typu mixed-use będą wchodzić również wielkopowierzchniowy sklep Agata Meble i 2 parki handlowe typu convenience ze sklepami z wyposażeniem wnętrz, bogatą ofertą spożywczą, popularnymi sieciami dyskontowymi i jednym z największych w Krakowie klubów fitness. Dzięki temu w jednym miejscu można będzie zrobić zakupy z różnych kategorii.

 

Zgodnie z tą koncepcją centrum Cracovia Outlet będzie korzystać z efektu synergii, uzyskiwanego przez połączenie wielu funkcji handlowych w jednym miejscu. Obecność szerokiej dodatkowej oferty pozaoutletowej wpłynie na wyższą częstotliwość odwiedzin w porównaniu do centrów outletowych, które nie dają takiej możliwości.

Centrum Cracovia Outlet jest koncepcyjnie i architektonicznie tworzone według aktualnych standardów, na bazie rozwiązań dopasowanych do rynku, a nie odwrotnie. Jego położenie na terenie kompleksu handlowego, przestrzenie zewnętrzne i wewnętrzne, oferta wynajmu powierzchni, a także teren własnej infrastruktury komunikacyjnej wewnątrz kompleksu handlowego są odzwierciedleniem współczesnych trendów.

 

Lokalizacja centrum Cracovia Outlet to także mocna strona tej inwestycji. Centrum jest bardzo dobrze skomunikowane  z autostradą A4, łączącą Rzeszów, Kraków i Wrocław oraz z  drogą ekspresową S7, łączącą Gdańsk z Krakowem. Obydwie drogi nie tylko stanowią główne krajowe trasy przelotowe, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską jako arterie komunikacyjne popularne wśród mieszkańców Krakowa i służące do przemieszczania się w różne części miasta. Obiekt znajduje się w centralnej części miasta, w strefie kojarzonej już z handlem.

Otwarcie centrum Cracovia Outlet wraz z parkiem handlowym planowane jest na drugą połowę 2020 roku

 

Z przedstawicielami spółki KG Group oraz agentami ds. najmu będzie można porozmawiać podczas targów na stoisku BOIG.

 

KG Group z Atutami na Shopping Center Forum

 

Centrum Handlowe ATUT Ruczaj 

 

KG Group dynamicznie rozwija również sieć centrów handlowych w formacie convenience. W budowie obecnie są dwa obiekty w Krakowie – Atut Ruczaj na ul. Bunscha, położony w jednej z najszybciej rozwijających się części Krakowa oraz zlokalizowany przy ul. Agatowej Atut Złocień. Wkrótce rozpocznie się również budowa Atutu przy ul. Ks. Józefa, w prestiżowej dzielnicy Bielany.

 

–  Budowa i komercjalizacja centrum Atut Ruczaj przebiega w dwóch etapach. W pierwszej fazie Atut Ruczaj zostało nam zaledwie kilka procent powierzchni do wynajęcia. Przed nami negocjacje dotyczące drugiego etapu oraz centrów Atut Złocień i Atut Bielany, w których większość powierzchni również została już wynajęta oraz pozostałych naszych inwestycji. Targi Shopping Center Forum są dobrym narzędziem promocji i platformą bezpośrednich spotkań z najemcami, które każdego roku procentują nowymi umowami – komentuje Krzysztof Gaczorek.

 

Wśród zaprezentowanych przez KG Group projektów znajdą się również 2 retail parki Atut Kraków o łącznej powierzchni około 21 tys. mkw., w których znajdą się sklepy z wyposażeniem wnętrz, sklepy spożywcze, popularne sieci dyskontowe oraz jeden z największych w Krakowie klubów fitness. Atut Kraków będzie częścią powstającego na 15 ha kompleksu handlowego o powierzchni ponad 60 mkw.  W jego ramach powstaną także centrum Cracovia Outlet (21 000 mkw.) oraz bardzo duży salon handlowo-wystawienniczy Agata Meble (ok. 14 000 mkw.).

Podczas SCF 2018 targów KG Group zaprezentuje również centra Atut, które powstaną w Bełchatowie i Suchej Beskidzkiej.

 

Centrum Handlowe Atut Ruczaj pojawi się na mapie Krakowa już pod koniec 2018 roku, a Atut Złocień w I kwartale 2019 roku. Na przyszły rok zaplanowane jest również otwarcie Atutu Bielany oraz Atutów w Suchej Beskidzkiej i Bełchatowie. Zakończenie budowy Atut Kraków planowane jest natomiast na 2020 rok. Sześć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Węgrzcach k/Krakowa, Pruszkowie, Krakowie przy ul. Grażyny, a także w Sosnowcu, Łodzi i Jaworzu.