Aktualności

30 grudnia 2019

Podsumowanie roku KG Group i zapowiedź nowych projektów

Otwarcie trzech nowych centrów handlowych, oddanie do użytku budynku mieszklanego, budowa 5 nowych inwestycji mieszkaniowych z blisko 500 mieszkaniami i przygotowania kolejnych dużych inwestycji - tak wyglądał 2019 rok w wykonaniu KG Group. 

 

 

- To był dla nas niezwykle intensywny rok i żegnamy go z poczuciem bardzo dużej satysfakcji. Udało nam się bowiem zrealizować wszystkie założone cele - podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group. 

 

Rozwój sieci Atut  

2019 rok KG Group rozpoczęło od otwarcia swojego czwartego centrum handlowego Atut. Dwupoziomowy budynek o powierzchni 6,8 tys. m2 powstał na krakowskim Ruczaju, jednej z najdynamiczniej rozwijających się części Krakowa. W Atucie Ruczaj otwarte zostały takie sklepy, jak m.in. Lidl, Rossmann, Pepco, Tedi, Kik, Leopardus, Jysk i Komfort. 

 

Atut Ruczaj 

 

W połowie maja KG Group otworzyło natomiast centrum Atut Złocień w południowej części Krakowa. W obiekcie o powierzchni 3 tys. M2 funkcojują m.in. Sokrotka, Pepco, Rossmann, cukiernio-piekarnia Buczek i pizzeria Biesiadowo. 

 

 

W sierpniu krakowski deweloper uruchomił natomiast pierwszy etap centrum Atut w Bełchatowie z takimi sklepami, jak Biedronka, Neonet, Action i Tedi. 

 

- Każde z tych trzech centrów powstało w miejscach, w których istniało realne zapotrzebowanie na nowe obiekty handlowe. Zależało nam na tym, by stworzyć w nich ofertę możliwie najbardziej zróżnicowaną i atrakcyjną dla klientów. Patrząc na dotychczasowe zainteresowanie, myślę, że udało nam się to osiągnąć - mówi prezes KG Group. 

 

Realizacja kolejnych inwestycji mieszkaniowych 

W połowie 2019 roku KG Group oddało do użytku IV etap Osiedla Piltza w Krakowie. W sześciokondygnacyjnym budynku deweloperowi udało się sprzedać niemal wszystkie 122  mieszkań. Obecnie w sprzedaży pozostały już ostatnie lokale 3 i 4 pokojowe  - Osiedle Piltza od pierwszego etapu cieszy się bardzo dużą popularnością. Klienci doceniają bardzo przemyślany projekt, standard wykończenia i znakomitą lokalizację - podkreśla Monika Prokop, dyrektor ds. Sprzedaży KG Group. 

 

Dlatego w tym samym roku deweloper rozpoczął budowę kolejnych dwóch etapów Osiedla Piltza, w których powstanie w sumie ponad 180 nowych mieszkań. 

 

W 2019 roku KG Group kontynuowało również budowę trzech innych inwestycji - Apartamentów Bokserska w Warszawie oraz Apartamentów Bandtkiego i Osiedla Telimeny w Krakowie. W sumie to ponad 300 nowych mieszkań. Zdecydowana większość z nich została już sprzedana. 

 

Apartamenty Bokserska

 

Krakowski deweloper podkreśla, że oddanie nowych inwestycji i rozpoczęcie kolejnych stanowi tylko część ze zrealizowanych w 2019 roku celów. - W ostatnich miesiącach ogromne siły poświęciliśmy również na rozwijanie projektów, których efekty będą widoczne w przyszłym roku i dadzą KG Group impuls do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju - zapowiada Krzysztof Gaczorek.  

 

Ambitne plany w 2020 roku 

Krakowski deweloper na razie nie zdradza wszystkich planów na nowy rok, ale ujawnione projekty i tak wyglądają imponująco. Wśród nich znajdują się między innymi budowa kompleksu handlowego z centrum Cracovia Outlet, realizacja kilku kolejnych centrów Atut oraz oddanie i budowa nowych inwestycji mieszkaniowych. - Założyliśmy sobie bardzo ambitne, ale jednocześnie realistyczne cele - zapewnia prezes KG Group. 

 

Budowa Cracovii Outlet

Kluczowym projektem KG Group w 2020 roku latach będzie kompleks handlowy typu mixed-use przy ul. Nowohuckiej w Krakowie, który tworzyć będą m.in. centrum Cracovia Outlet o powierzchni około 22 tys. metrów kwadratowych oraz dwa parki handlowe Atut o łącznej powierzchni ponad 23 tys. m2. Budowa kompleksu rozpocznie się już wiosną tego roku. Centrum Cracovia Outlet będzie jednym nowym centrum outletowym w Krakowie. Konkurencyjny projekt Fashion Outlet Kraków po podpisaniu porozumienia inwestora Peakside Capital z KG Group nie będzie ostatecznie realizowany. 

 

Centrum Cracovia Outlet zostanie otwarte w drugiej połowie 2021 roku. Już w tej chwili komercjalizacja centrum przekroczyła ponad 50 proc. W Cracovii Outlet pojawią się takie marki, jak m.in. Intersport, pierwszy w Polsce multibrandowy sklep LPP (z odzieżą Reserved, Mohito, Cropp, House), Diverse, Volcano, Venezia, Unisono, Guess, Vistula, Wólczanka, W.Krkuk, Kubenz, Dajar, Smyk, Home Deco czy Active - m.in. z produktami Adidas, Fila i Reebok. 

 

Cracovia Outlet 

 

 

Cztery nowe centra Atut 

2020 rok będzie kolejnym rokiem intensywnego rozwoju sieci centrów Atut. Razem z centrum Cracovia Outlet rozpocznie się budowa jednego z dwóch parków handlowych Atut przy ul. Nowohuckiej, który będzie dopełniał ofertę handlową centrum outletowego. 

 

Na przełomie marca i lutego KG Group wbita zostanie natomiast pierwsza łopata na budowie centrum Atut Bielany. Będzie to pierwsze centrum handlowe w zachodniej części Krakowa, skierowane do mieszkańców rejonów Wola Justowska, Piekary, Bielany, Salwator czy Przegorzał. Na powierzchni około 5200 m2 powstanie 9 sklepów, a wśród nich m.in. Pepco, Rossmann, Biedronka, Buczek i Kik.

 

W 2020 roku KG Group zamierza rozpocząć również budowę największego dotąd centrum Atut. W Wieliczce deweloper zrealizuje obiekt o powierzchni ponad 18 tys. m2, który będzie połączeniem parku handlowego z galerią handlową. Znajdzie się w nim około 30 lokali - w tym m.in. duży operator spożywczy, popularne sieci dyskontowe i marki modowe oraz specjalna strefa kawiarniano-restauracyjna. - Naszym celem jest stworzenie w Wieliczce obiektu, który nie tylko będzie miejscem wygodnych i szybkich zakupów, ale też będzie miało atrakcyjną ofertę rozrywkową - zapowiada Krzysztof Gaczorek. 

 

Centrum w Wieliczce będzie położone przy ul. Krakowskiej, przy głównym wjeździe do miasta. Będzie atrakcyjnym punktem zakupowym zarówno dla mieszkańców Wieliczki i sąsiednich gmin, jak i mieszkańców południowej części Krakowa. 

 

Atut Wieliczka 

 

Na 2020 rok KG Group zapowiada również rozpoczęcie budowy parku handlowego Atut w Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowę centrum w Bełchatowie. 

 

Oddanie ponad 400 nowych mieszkań 

W 2020 roku KG Group odda do użytku ponad 400 nowych mieszkań. Na pierwszą połowę nowego roku deweloper zapowiedział zakończenie trzech inwestycji - warszawskich Apartamentów Bokserska (148 mieszkań i apartamentów) oraz krakowskiego Osiedla Telimeny (104 mieszkania). W połowie roku zakończy się budowa Apartamentów Bandtkiego w Krakowie (54 mieszkań i apartamentów), natomiast na przełomie 3 i 4 kwartału przyszli mieszkańcy będą mogli odbierać klucze do mieszkań V etapu Osiedla Piltza (122 mieszkań). 

 

Deweloper nie zamierza jednak na tym poprzestać. - Część z realizowanych obecnie inwestycji będzie miała swoją kontynuację w postaci kolejnych etapów. Początkiem 2020 roku rozpoczniemy też budowę kolejnego etapu Osiedla Rycerskiego we Wrocławiu i będziemy kontynuować budowę VI etapu Osiedla Piltza. Tylko te dwie inwestycje to ponad 120 nowych mieszkań. Oczywiście wciąż pracujemy nad realizacją kolejnych projektów, o których już wkrótce będziemy mogli więcej powiedzieć - zapowiada Krzysztof Gaczorek.