Aktualności

19 października 2021

Retailnet.pl: Należące do KG Group centra Atut mają 100 proc. najmu

Centra handlowe Atut, których inwestorem jest KG Group, mogą pochwalić się pełną komercjalizacją. Wynajęte są nie tylko wszystkie lokale w otwartych obiektach krakowskiego inwestora, ale bardzo dużym zainteresowaniem najemców cieszą się również jego nowe projekty.

 

KG Group jest obecnie właścicielem siedmiu otwartych centrów handlowych Atut. Cztery z nich znajdują się w Krakowie, a kolejne w Bełchatowie, Pruszkowie i podkrakowskich Węgrzcach. W obiektach o łącznej powierzchni przekraczającej 30 tys. mkw. GLA znajduje się ponad 65 lokali handlowo-usługowych. Wszystkie zostały już wynajęte.

 

– Odczuwamy dużą satysfakcję, bo pełna komercjalizacja jest dla nas potwierdzeniem tego, że podjęliśmy słuszne decyzje dotyczące lokalizacji i projektów poszczególnych obiektów – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group. Dodaje, że istotnym elementem sukcesu centrów Atut jest również odpowiednie dostosowanie oferty handlowej. 

 

– Dążymy do tego, żeby oferta wszystkich naszych obiektów była odpowiedzią na realne potrzeby klientów. Dlatego współpracujemy zarówno z największymi i najpopularniejszymi markami na rynku, jak i lokalnymi przedsiębiorcami oferującymi interesujące produkty lub usługi – podkreśla Krzysztof Gaczorek.

 

Wśród najemców centrów handlowych Atut znajdują się m.in. Lidl, Biedronka, drogerie Rossmann, RTV Euro AGD, Media Expert, Neonet, Action, KiK, Tedi, Pepco oraz Jysk i Komfort. W obiektach znajdują się również apteki (m.in. Apteka Ziko), piekarnie (m.in. Buczek), sklepy zoologiczne (m.in. Leopardus i Aquael Zoo) oraz lokale gastronomiczne (m.in. Burger King).

 

atut-krakow-nowohucka

Atut, Kraków ul. Nowohucka

 

Duże projekty, duże zainteresowanie

KG Group może pochwalić się komercjalizacją nie tylko w istniejących już centrach Atut.

Bardzo dużym zainteresowaniem najemców cieszą się również nowe projekty inwestora. Komplet najemców ma już Atut budowany obecnie w samym centrum Suchej Beskidzkiej. W parku handlowym o powierzchni przekraczającej 5 tys. mkw. znajdą się pierwszy w mieście sklep Lidl, a także m.in. Pepco i Media Expert. 

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również budowane w Krakowie obiekty. Ponad 90 proc. lokali zostało już wynajętych w dwóch parkach handlowych o łącznej powierzchni około 20 tys. mkw., które powstają przy ul. Nowohuckiej w Krakowie. W centrach o wspólnej nazwie Atut Kraków znajdą się m.in. Lidl, Rossmann, RTV Euro AGD, Media Expert, Jysk czy siłownia My Fitness Place.

 

W ponad 90 procentach skomercjalizowany jest również Atut Ruczaj 2, którego budowa rozpoczęła się wiosną tego roku. Obiekt o powierzchni ponad 25 tys. mkw. uzupełni ofertę handlową otwartego na początku 2019 roku i cieszącego się dużą popularnością Atutu Ruczaj. 

– Nowe centrum powstaje w sąsiedztwie dużych i wciąż rozrastających się osiedli mieszkaniowych, dlatego zapotrzebowanie na tego typu obiekt jest tu ogromne. Mamy nadzieję, że nasza oferta, podobnie jak to miało miejsce z centrum Atut Ruczaj, spełni oczekiwania klientów – mówi Krzysztof Gaczorek.

 

W centrum Atut Ruczaj 2 znajdą się market budowlany Leroy Merlin oraz m.in. Biedronka, Maxi Zoo, Action, Euro RTV AGD oraz siłownia My Fitness Place.

atut-sucha-beskidzka

Atut, Sucha Beskidzka

 

Projekty nowych centrów

Prezes KG Group przyznaje, że jest zadowolony nie tylko z poziomu komercjalizacji otwartych i budowanych już centrów, ale również w rozwijanych dopiero projektach. 

– Nie możemy narzekać na brak zainteresowania najemców, nawet obiektami, które są na początkowych etapach realizacji. Myślę, że wynika to z faktu, że podobnie, jak do tej pory przedstawiamy naszym partnerom bardzo dobrze przemyślane lokalizacje i koncepcje centrów – mówi Krzysztof Gaczorek.

 

Wśród intensywnie rozwijanych przez KG Group projektów znajdują się m.in. Atut Wieliczka o powierzchni ponad 18 tys. m2 oraz Atut w podwarszawskich Dawidach Bankowych. W sąsiedztwie obu inwestycji krakowski inwestor wybuduje kilkuetapowe osiedla mieszkaniowe.